El İşleri

Yeni Örgü Lif Örnekleri

Posted On Şubat 14, 2018 at 8:05 am by / Yorumlar Kapalı

Lif; sözlükte yıkanmak için kullanılan çeşitli ipliklerden yapılmış örgü anlamına gelmektedir. Temizlenme de kullanılan önemli bir araçtır. Eski zamanlardan beri kullanılan bu araç o dönemlerde hamamlarda sert kese olarak bilinmektedir. Şimdiki zamanda ise köpüren cins orlon veya tüylü iplerle örülmektedir. Ayrıca sanayi üretiminde tül şeklinde de üretilmektedir.

 

Yeni lif örnekleri halk arasında hızla yayılmaktadır. Genç kızların çeyizi için önceden hazırlanarak sandığa koyulmuş önemli bir unsurdur. Rengârenk iplerle yapılan çeşitli desenler göz alıcı şekildedir. Kalp şeklinde iki katlı, uzun, kısa, resimli (kuş, çiçek, bebek, kedi) gibi şekilleri bulunmaktadır. Yeni modeller üretildikçe eskiye verilen değer azalmış yeni çıkan tüylü ipler yeni lif örnekleri dünyasında yerini almıştır.

 

Temizlikte büyük önem arz eden bu keseleri anneler banyo yapmamakta inat eden çocukları için eğlenceli tarzda örerek suya ısındırmaya çalışmaktadırlar. Başarılı olmamak için önlerine konulmuş bir engel olarak görmemektedirler. Rengarenk hayvanlı desenlerle örülen lifler çocuklara sıcak gelmektedir ve böylece su korkularını başka yere odaklamaya çalışılmaktadır. Yeni lif örnekleri internet dünyasında paylaşılmakta ve çok beğenilerek takip edilmektedir. Modelleri örüp çeşide çeşit katmak isteyen hanımlar bunları yakınlarıyla paylaşarak modelin yayılmasını sağlamaktadır.

Böylece temizlikte bu derece önemli bir vasıtanın farklı farklı şekillerde sunulması hanımların beğeniyle karşılamasıyla sonuçlanmaktadır. Ve bu sonuçlanma el emeğiyle yapılan güzel örgülere sahne olmaktadır.

 

 

0
pixel Yeni Örgü Lif Örnekleri0